Wysokie Taury cz.1 – W Alpy na stopa!

Pierwsza część relacji z budżetowego wyjazdu autostopowego w Alpy Austriackie. Ucieczka przed Autostop Race, dojazd w Alpy Austriackie w kilka godzin, nocleg przy autostradzie, penetrowanie niezwykle malowniczej doliny Maltatal, szlajanie się po ZAMKNIĘTYM rejonie gór i spacer w chmurach.

Wysokie Taury cz.2 – Opuszczone Góry

Druga część budżetowego wyjazdu w Alpy Austriackie. Nocleg w opuszczonej chacie, atak na Gmeineck (2592 m n.p.m.) zasypany śniegiem, burza ze śnieżycą pod szczytem, bezludna dolina pełna krokusów i nocleg na ponad 2000 metrów.

Wysokie Taury cz.3 – Ewakuacja do Polski

Trzecia część budżetowego wyjazdu w Alpy Austriackie. Ewakuacja z gór zasypanych śniegiem podczas burzy, autostop na autostradzie, złoty strzał na 700 km, nocleg przy cmentarzu i bieganie po czeskiej autostradzie.

Tatry Wysokie – Ścieżka nad przepaścią!

Jednodniowy wypad w Tatry Wysokie na fantastyczny odludny szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Piękne widoki, wspinaczka po skalnych ścianach i wąska ścieżka nad przepaścią z widokiem na Morskie Oko i Rysy.

Masyw Ślęży – Opuszczony przedwojenny szlak!

Poszukiwanie ukrytego przedwojennego szlaku, Eugenweg, którego na większości współczesnych map się nie znajdzie. Na deser inne niszowe ścieżki, między innymi przez Zbójecką Pieczarę i w rezultacie chodzenie kilka godzin po oblężonej przez turystów Ślęży w całkowitej intymności.

Góry Sowie – Sudecka Żyleta – Maraton 60 km!

Rajd po Górach Sowich i okolicy. Kompleks Riese, ruiny zamku Rogowiec, całonocny marsz z mega ulewą, dziesiątki kilometrów i mnóstwo pięknych szczytów, czyli 20 godzin na szlaku bez odpoczynku.

Rudawy Janowickie – Widokowy Raj!

Jednodniowy marsz przez Rudawy Janowickie napakowany fantastycznymi atrakcjami turystycznymi. Zaczynając od najwyższego szczytu Rudaw – Skalnika, przez pogorzeliska po pożarze łąk i niesamowite punkty widokowe na skałach Krzyżnej Góry i Sokolika, do rozległych ruin zamku Bolczów.

Beskid Śląski – Skrzyczne i dalej!

Spacer najpiękniejszą granią Beskidów, poczynając od Skrzyczne, przez Malinowską Skałę, po grzbiety Magurek Wiślańskiej i Radziechowskiej z widokiem na słowacką Małą Fatrę i panoramką 360 stopni całą drogę.

Góry Opawskie – Na szlaku pod obstrzałem!

Zdobywanie najwyższego punktu Gór Opawskich – Biskupiej Kopy podczas koszmarnej wichury powalającej drzewa na szlak. W rezultacie otarliśmy się o poważny wypadek gdy kawał konaru spadł metro od nas. A po drodze fantastyczne atrakcje jak nieczynny kamieniołom Piekiełko, czy jedyna w Polsce drabinka w Sudetach na Gwarkowej Perci.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – Wrocław–>Ślęża

56 km na mrozie, bez odpoczynku, podczas marszy z centrum Wrocławia, przez szczyt Ślęży, do Sobótki. Całonocny marsz przez punkty drogi krzyżowej, w samotności i ciszy. Niesamowite doświadczenie o bardzo mocnym wpływie na dalsze życie.

Rychlebské hory – Rajd przez punkty widokowe

Zimowy całodzienny spacer przez cudowne punkty widokowe – Szafarowa skała, Borówkowa Góra, ukryta poza szlakami Biała Skała i niesamowicie umiejscowiona Czarcia Ambona. Na deser marsz przez Javornik z widokiem na zamek górujący nad miasteczkiem.

Bieszczady – Autostopowa przygoda!

Początek planowanej drogi Autostopem przez całe Karpaty. Start z Wrocławia i jazda na stopa przez całą Polskę w Bieszczady, z mega wpadką po drodze z okazji portfela zostawionego w domu. W Bieszczadach mega tanie domki w Ustrzykach Górnych, wejście na Tarnicę, zbieranie śmieci ze szlaku i wyskok na Ukrainę.